Get Adobe Flash player

Miłość jest najpiękniejszym uczuciem na świecie! Częstokroć towarzyszą jej skrajne emocje, takie jak euforia, radość, szczęście ale również tęsknota, żal, zazdrość. Pomimo tego, jest ona wyjątkowym uczuciem, bez którego nie da się żyć. Wbrew pozorom każda miłość jest inna, w zależności od tego na jakim etapie uczucia się znajduje. Miłość skierowana może być również do różnych osób i właśnie dlatego przybierać może różnoraką postać.
Miłość jest uczuciem niezwykle złożonym, które w zależności od okresu przybiera różną postać. Wyróżniamy kilka faz miłości, w których przeważają niejednokrotnie zupełnie skrajne uczucia.

Pierwsza faza: ZAKOCHANIE
Zakochanie jest najburzliwszym w związku momentem miłości. Towarzyszy ono niemalże każdemu związkowi partnerskiemu. Jednak nie wszyscy przyznają się do tego okresu, ponieważ u niektórych ludzi przybiera ono postać silniejszą, a u innych słabszą. W tym okresie nasza uwaga kieruje się w stronę zewnętrznego wyglądu partnera. Mężczyźni zwracają uwagę głównie na to, czy kobieta ma piękne oczy, usta, nogi, włosy, figurę i inne. Kobietom podoba się mężczyzna, ponieważ jest na przykład dobrze zbudowany, wysoki, silny. W etapie zakochania nie zauważamy zwykle wad naszej drugiej połówki.

Druga faza: MIŁOŚĆ ROMANTYCZNA
Druga faza jest podobna do pierwszej, z tym wyjątkiem, że rozbudza się w nas w tym etapie namiętność. Dostrzegamy w drugiej osobie zmysłowość oraz odkrywamy swoją. Chcemy coraz częściej być blisko ukochanej osoby, spędzamy z nią więcej czasu. W etapie tym decydujemy się, że chcemy utrzymać bliższy kontakt z osobą, którą poznaliśmy i spotykamy się dosyć często. Faza ta trwa zwykle bardzo krótko, ponieważ w momencie podjęcia decyzji o wejściu w stały związek, rozpoczyna się kolejna faza.

Faza trzecia: MIŁOŚĆ WŁAŚCIWA (kompletna)
Dopiero w tym etapie rodzi się właściwa, prawdziwa miłość, która będzie musiała przetrwać wiele prób sił. W okresie tym decyzja o pozostaniu w związku jest już pewna i umotywowana. Para decyduje się na wspólne zamieszkanie oraz zawiązanie węzła małżeńskiego. W okresie tym do głosu dochodzą zarówno skrajne emocje jak również poczucie stabilizacji. Również najbardziej rozbudowana jest intymna strona związku.